29 Nisan 2017 Cumartesi

Salih Kocatepe / 23 Nisan'da İlk Kez Bir Makam Bir Roman Çocuğuna Teslim EdildiTekirdağ Büyük Şehir Belediye başkanı Kadir Albayrak 23 Nisan'da koltuğunu bir Roman Çocuğuna teslim etti.

Sembolik olarak başkanın koltuğuna oturan Süleyman Aykut Kara'nın Büyük Şehir Belediye Başkanı olarak ilk verdiği talimatlar şunlar oldu:

1-11 İlçemizde yer alan Roman mahallelerine çocuk parkı yapılmasını istedi.

2-Aydoğdu mahallemizin 13 Kasım İlköğretim Okulu'nun da diğer okullarla aynı eşit değerlerde eğitim ve öğretim görmesini istedi.

3-Roman Toplumuna Ayrımcılık yapılmamasını ve ön yargılı davranılmamasını istedi. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 97. yılında makamlar bir kez daha çocuklara teslim edildi. Cumhuriyet tarihinde ilk kez, Tekirdağ Büyük Şehir Belediye başkanı Kadir Albayrak koltuğunu bir Roman Çocuğuna teslim etti.

Tekirdağ Büyük Şehir Belediyesi Başkanı Kadir Albayrak Romanların Strateji Eylem planında, Romanların çözüm uygulamasında, ulaşmak istediği amaçlara güzel bir örnek oldu. Bir Roman çocuğuna özel önem verdiğini gösterdi. Kadir Albayrak Roman kalkınma eylem planında bir ilke imza attı.

Tekirdağ Büyük Şehir Belediye Başkanı makamını 5. Sınıf öğrencisi Süleyman Aykut Kara’ya bıraktı. Sembolik olarak Başkanın koltuğuna oturan Süleyman Aykut Kara Büyük Şehir Belediye Başkanı olarak ilk verdiği talimatlar şunlar oldu.

1-11 İlçemizde yer alan Roman mahallelerine çocuk parkı yapılmasını istedi.

2-Aydoğdu mahallemizin 13 Kasım İlköğretim Okulu'nun da diğer okullarla aynı eşit değerlerde eğitim ve öğretim görmesini istedi.

3-Roman Toplumuna Ayrımcılık yapılmamasını ve ön yargılı davranılmamasını istedi. 

Daha sonra Valilik önünde çelenk töreni yapıldı. Çelenk töreninin bitmesine müteakip Makam aracına binen sembolik başkan Sahilde bulunan İl Millî Eğitim Müdürlüğü'nün tertiplediği protokoldeki yerini aldı. Halkımızın yoğun katılımlarıyla 23 Nisan Şenlikleri ve gösterileri bitti.

“Ümit etmek; hayal kurmak değil, hayalleri gerçeğe dönüştürmektir. Hayaller kuran ve bunları gerçeğe dönüştürmek için gerekli bedeli ödemeye gönüllü olan insanlar; Başarı Anahtarını elde etmişlerdir. Amacın kesinliği... Değerli bir ana hedefe ulaşmak için bir arzu geliştirmek ilk prensiptir"

Bu Vesile ile Atatürk’ü bir kez daha yâd ediyoruz. Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği bu bayramı ve ülkenin kıymetini iyi bilmek gerekmektedir.

Atide Roman çocuklarının böylesi görevlere gelmeleri inşallah gerçek olur. İstikbal beklentilerimiz, daha da çok umutlarımız var olur.

Resim: Malkara Son Haber

Eski Yazılar


1 yorum: